22 Ekim 2017, Pazar
                                                         
Torku:İyi Bayramlar
Torku:İyi Bayramlar
TOPLU BAYRAMLAŞMA 1. GÜN YAPILACAK
TOPLU BAYRAMLAŞMA 1. GÜN YAPILACAK
BUGÜN ZAFER BAYRAMI
BUGÜN ZAFER BAYRAMI
İlçemize Kaymakam Ataması Yapıldı
İlçemize Kaymakam Ataması Yapıldı

Yazarlar Öne Çıkan Haberler
Öne Çıkan Haberler

Kuşyuvası yolu tamamen değişiyor1

Taşeli bölgesinin Akdeniz ile en önemli bağlantılarından biri olan Alanya - Kuşyuvası, yapılan tüneller sayesinden tehlikeli olmaktan çıkıyor.
2012 yılında yapımı başlayan 2 Bin 643 m’lik 4 adet tünel sayesinde yaşanan bu korkulu yolculuk sona eriyor. Bu yıl sonunda açılışı planlanan tünellerin büyük bir bölümü tamamlandı.

 

Geçtiğimiz hafta memleketi Alanya’ya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU burada yaptığı açıklamada  “Bu tüneller yetmez. Karaman sınırından,  Mahmutlar Mahallesi'ne kadar yolun da düzgün olması lazım. Ulaştırma Bakanı ile bu yolun projesine baktık, projenin baştan sona değiştirilmesine karar verdik. Sıcak asfaltla yapılacak bir yol için de düğmeye bastık. En kısa zamanda bu yolun yapımına da başlıyoruz” dedi.

 

Bakan Çavuşoğlu bir gazetecinin Alanya-Gazipaşa Havalimanı ismiyle ilgili sorusu üzerine, “Biz gerçekten büyük yatırımlar, hizmetler yapıyoruz. Bir grup da çıkıp bunları suiistimal etme peşinde koşuyor. Alanya gerçekten dünyaya mal olmuş bir ilçe. Önemli olan isim değil, havalimanının yapılıp hizmete açılmasıdır. Bununla ilgili ülkemizde ve yurtdışında birçok örnek var. Ordu-Giresun Havalimanı, Zafer Havalimanı gibi. Yine Avrupa'da Fransa, Belçika ve Almanya'nın ortak kullandığı havalimanı var. Şimdi havalimanımızın terminali büyütülecek ve pisti uzatılacak. Bakanlar Kurulu kararından geçti ve bunun altına benim de imza atmam nasip oldu. 12 yıllık siyasi hayatında birçok başarılar elde ettim, ama ‘Geriye dönüp baktığınızda en mutlu olduğunuz şey nedir?’ diye sorarsanız, Alanya-Gazipaşa Havalimanı’nın açılmasıdır. Bu bölgeye bir havalimanı kazandırdık. Buradan hem Alanyalılar, hem Gazipaşalılar, hem de Anamurlular çok memnun” dedi.

 

 

 

11 Eylül 2014 : 08:44:30 Sarıveliler Haberleri Bu haber 3456 kez okundu Yazdır
Yorumlar
Yorum Gönder
  Adı Soyadı*   E-Mail*
guvenlik Güvenlik Kodu*