22 Ekim 2017, Pazar
                                                         
Torku:İyi Bayramlar
Torku:İyi Bayramlar
TOPLU BAYRAMLAŞMA 1. GÜN YAPILACAK
TOPLU BAYRAMLAŞMA 1. GÜN YAPILACAK
BUGÜN ZAFER BAYRAMI
BUGÜN ZAFER BAYRAMI
İlçemize Kaymakam Ataması Yapıldı
İlçemize Kaymakam Ataması Yapıldı

Yazarlar Öne Çıkan Haberler
Öne Çıkan Haberler

“Süs Taşı Eğitim Atölyesi” Açılıyor0

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ve Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi iş birliğiyle yürütülen proje kapsamında Ermenek Belediyesi bünyesinde “Süs Taşı Eğitim ve Uygulama Atölyesi” açılıyor.


17 Nisan 2017 tarihinde başlayacak olan eğitime katılmak isteyenlerin Ermenek Belediyesine başvurmaları gerektiği belirtildi.

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen “Tarım Dışı Alanlarda Halkın Gelir Düzeyinin Artırılması Süs taşı İşlemeciliği” projesi ile dağlık/kırsal kesimde ve tarım dışı alanlarda yaşayan nüfusa ek bir gelir getirmeyi ve bu nüfusun yerinde kalarak üretime destek olmalarını hedeflenmektedir. Selçuk Üniversitesi bünyesinde kurulan merkez atölyeye bağlı olarak pilot ilçelerde de kurulacak olan küçük atölyelerde süs taşı üretimi yaptırılarak vatandaşların gelir elde etmeleri sağlanacak. Atölyelerde üretilecek süs taşlarının işlenmesi için gereken ham madde temini ve işlenen ürünlerin (tespih, kolye, yüzük, saat vb) pazarlanması Selçuk Üniversitesi tarafından sağlanacaktır.
05 Nisan 2017 : 09:33:07 Ermenek Haberleri Bu haber 401 kez okundu Yazdır
Yorumlar
Yorum Gönder
  Adı Soyadı*   E-Mail*
guvenlik Güvenlik Kodu*