22 Ekim 2017, Pazar
                                                         
Torku:İyi Bayramlar
Torku:İyi Bayramlar
TOPLU BAYRAMLAŞMA 1. GÜN YAPILACAK
TOPLU BAYRAMLAŞMA 1. GÜN YAPILACAK
BUGÜN ZAFER BAYRAMI
BUGÜN ZAFER BAYRAMI
İlçemize Kaymakam Ataması Yapıldı
İlçemize Kaymakam Ataması Yapıldı

Yazarlar Öne Çıkan Haberler
Öne Çıkan Haberler

Sıla Şenlikleri Lütfi Elvan’la Zenginleşti 0

Bu yıl 25-27 Ağustos tarihlerinde 22.sini gerçekleştirdiğimiz Taşeli Kültür, Sanat ve Sıla Şenlikleri başta Bakanımız Lütfi ELVAN olmak üzere bir çok değerli konuğumuzun ve hemşehrimizin katılımı ile coşkulu bir şekilde kutlandı.
Etkinliklerin Ermenek şehir içine alınması eski özlenen festivallerin yaşanmasını, daha çok hemşehrimizin bir biriyle görüşüp hasret gidermesine de vesile oldu.

22.Sıla Şenlikleri 25 Ağustos 2017 günü saat 10.00 da Lütfi Elvan Kent Meydanı önünde halkımızın katılımı ile Kalkınma Bakanımız Lütfi ELVAN’ın ve beraberindeki protokolün karşılanması ile başladı. Ermenek Ali Rıza Alıçlı Mehteran Takımının gösterilerinden sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.

Yapılan porotokol konuşmalarında Ermenek Belediye Başkanımız Uğur SÖZKESEN, ERÇEV Başkanımız Reşit KESKİN, Türkiye Hak-İş Genel Başkanı hemşehrimiz Mahmut ARSLAN, Karaman Milletvekilimiz Dr. Recep ŞEKER, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet SORGUN, Karaman Valimiz Fahri MERAL ve son olarak hemşehrimiz Kalkınma Bakanımız Lütfi ELVAN birer konuma yaparak duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Taşeli halkına seslenen Elvan, “Sizlere hizmetkar olmaya devam edeceğiz” diyerek, şöyle konuştu; “Ermenek güçlü Türkiye için İstiklal için tek vatan tek devlet tek bayrak ve tek millet ülküsü için canını feda edecek kardeşlerimden oluşuyor. 10 yıldan beri siyasetin içindeyim. Azımızdan ne çıkmışsa harfiyen bunları yerine getirdik. Hem de fazlasıyla. Belki söz vermiş olduğumuz yatırımların çalışmaların on onbeş katını belki daha fazlasını Ermenek için Taşeli bölgesi için yerine getirdik. Bundan sonraki süreçte de sizlere hizmet etmeye, sizlere hizmetkar olmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar neyin sözünü vermişsek fazlasıyla gerçekleştirdik dedi.

 Lütfi Elvan Kent Meydanında hazırlanan program protokol konuşmalarından sonra İlçemizde yapımı tamamlanan yaklaşık 24 tesis ve hizmetin toplu açılış kurdalesinin kesilmesi ile tamamlandı. Daha sonra Belediye Başkanlığını ziyaret eden Bakanımız ve beraberindekiler buradan Ermenek Güneyyurt yolu üzerinde Palize Düzü mevkiinde bulunan TOKİ Konutları yanına Tokyürek ailesi tarafından yaptırılan Hacı Fatma Tokyürek Camii ile Hacı Durmuş Ali Tokyürek Kur-an Kursu’nun açılış törenleri gerçekleştirildi. Burada kılınan Cuma Namazının ardından şehir içerisinde Ermenek İçin pedallı bisikletli turu startı verildi, 1. Ana Cadde üzerine kurulan Panayır Çadırlarının açılışı gerçekleştirildi. Protokol mensuplarına yapılan öğle yemeği ikramının ardından ilçemizde yapımı tamamlanan, Ermenek Şehir Stadına alanına yapılan ve Cumhuriyet Ortaokulunun taşınacağı İncikzade Mustafa ve Emine Keleş Ortaokulu açılışı, yapımında Bakanımızın büyük katkı ve desteklerinin bulundu Zehra Galip Sumra Atatürk İlköğretim Okulu açılışı gerçekleştirildikten sonra Kuruseki mevkiine gidilerek bazı açılış ve temel atma törenleri gerçekleştirildi. Kuruseki mevkiinde sırasıyla  İlçemize yeni kazandırılacak olan Ermenek Şehir Stadyumunun temel atma töreni, Okullar Bölgesine yapılan Park Açılışı, Katı Atık Transfer Merkezi Temel Atma, Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nin (METEM) açılışı, İlçemiz işadamlarından Muzaffer POLAT tarafından Yumrutepe arkası, Bozdağ Kayak Merkezi altında yapımına başlanan Helva Üretim ve Meyve Kurutma Tesisi’nin ziyaret edilmesi ve tesis hakkında bilgi alınmasının ardından akşam Lütfi Elvan Kent Meydanında Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korusu sanatçılarının yer aldığı konser programı ile tamamlandı.

 26 Ağustos günü ise etkinliklere Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi Sergi Salonunda değerli hocamız Emk. Öğretim Görevlisi ve Ressam Halit BARDAKCI tarafından düzenlenen Resim Sergisi ile ilçemiz esnaflarından Ömer BATTIR ile Ermenek Haber İnternet Sitesi sahibi İlhami ETCİ’nin hazırladığı Resim Sergilerinin açılışları Bakanımızın katılımları ile gerçekleştirildi. Açılışlardan sonra Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi Konferans Salonunda  Ermenekli Hayırsever ve Eğitim Gönüllüsü Dr. Ahmet Keleşoğlu Konulu Anma Paneli düzenlendi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Muzaffer ŞEKER, Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı Başkanı hemşehrimiz M. Sonay GÜRGEN, Ermenek Belediye Başkanı Uğur SÖZKESEN tarafından düzenlenen ve Prof. Dr. Önder KUTLU’nun moderatörlüğünde gerçekleşen panele Prof.Dr. Ramazan ALTINTAŞ, Prof.Dr. Mehmet KIRBIYIK, Prof.Dr.Haydar  ÖZTAŞ konuşmacı olarak katıldı. Büyük ilgi ile izlenen programda Bakanımız Lütfi ELVAN ve Ermenek Belediye Başkanımız Uğur SÖZKESEN birer konuşma yaptı ve Ahmet KELEŞOĞLU hakkındaki düşüncelerini aktararak rahmetle andılar. Program sonunda ile panelistlere teşekkür edilerek plaket takdim edildi. Düzenlenen panelin tamamlanmasından sonra Lütfi Elvan Kent Meydanında yarışma ve eğlence etkinliği yer aldı. Burada gençlerin katıldığı Çuval Yarışı, Topaç Yarışı, Bilye Yarışı, Balon Patlatma Yarışı,  Sandalye Kapmaca Yarışı yapıldı. Akşam ise yine burada düzenlenen müzik programında ilk olarak  Grup Kaşıks’ın gösterileri yer altı. Daha sonra bir süre önce Ermenek Baraj Gölünde ve ilçemizin tarihi ve turistik yerlerinde klip çekimlerinde bulunan Türk Halk Müziği Sanatçısı Sevtap SONU konseri yer aldı. Bir birinden güzel parçaları ile halkımızı coşturan sanatçının Kent Meydanındaki muhteşem konseri ile düzenlenen resmi program tamamlandı.

 Ermenek 22. Taşeli Kültür Sanat ve Sıla Şenlikleri 27 Ağustos 2017 Pazar günü hemşehri kaynaşmaları, piknik ve diğer etkinliklerle tamamlandı.

 Etkinliklere, Kalkınma Bakanımız Lütfi ELVAN ve eş-lerinin yanı sıra Valimiz Fahri MERAL ve eşi, Mersin Valisi Ali İhsan SU, Karaman Milletvekilimiz Dr. Recep ŞEKER, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet SORGUN, Kara-manoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet AKGÜL, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, Er-menek Kaymakamı Mesut TABAKCIOĞLU, Başyayla Kaymakamı Fatih KAŞIKCI, Ermenek Bld. Başkanı Uğur SÖZKESEN, Sarıveliler Bld. Başkanı Hayri SAMUR, Baş-yayla Bld. Başkanı Şerafettun BULGURCU, Güneyyurt Bld. Başkanı Celil YAĞIZ, Kazancı Bld. Başkanı Uğuz TEKİN, Karaman il Protokolü yetkilileri, İlçemizin Vakıf, Dernek ve diğer sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti yetkilileri, kurum ve kuruluşların müdür ve temsilcileri ile ilçe dışından çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

Etkinliklerin hazırlanmasında emekleri geçen başta Ermenek Belediye Başkanı Uğur SÖZKESEN olmak üzere Belediye birim amirlerine, Belediyemizin emekçilerine ve bu etkinliğin gerçekleşmesinde katkıda bulunan bütün kurum ve kuruluşlarımıza, etkinliklerimize katılarak destek-lerini esirgemeyen başta Kalkınma Bakanımız Lütfi ELVAN olmak üzere, Karaman Valimize, Milletvekilimize, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısına, Hak-İş Genel Başkanına, Taşeli Bölgemizin Kaymakamlarına ve Belediye Başkanlarına, Siyasi Partilerimizin Başkan ve temsilcilerine, Bld. Meclisi ve İl Genel Meclisi Üyelerimize, ERÇEV Vakfı ve Erme-nekliler Derneği Başkanı ve yöneticilerine, Sivil Toplum kuruluşları ile değerli hemşehrilerimize teşekkür ederiz.
31 Ağustos 2017 : 09:52:04 Ermenek Haberleri Bu haber 206 kez okundu Yazdır
Yorumlar
Yorum Gönder
  Adı Soyadı*   E-Mail*
guvenlik Güvenlik Kodu*